76341-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicintekniska förbrukningsprodukter till djursjukvården 2018
Referensnummer: SLU ua 2018.2.4.4-4092
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges lantbruksuniversitet (SLU) inbjuder till anbudsgivning i upphandling av medicintekniska förbrukningsprodukter, inklusive distribution, till djursjukvården.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen