763592-2026 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Specifik upphandling Senior konsult LCH koordinator och förändringsledare
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specifik upphandling Senior konsult LCH koordinator och förändringsledare
Beskrivning: Karolinska Universitetssjukhuset genomför omfattande nätverks- och infrastrukturmigreringar som inbegriper ett stort antal tekniska miljöer, verksamheter, förvaltningar och externa leverantörer. Region Stockholm söker en senior projektkoordinator som ansvarar för den operativa koordineringen inom projektet och fungerar som navet mellan projektledning, tekniska specialister, verksamhetsrepresentanter, förvaltare, verifierare och externa leverantörer.
Intern identifierare: K 2026-8082
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000