Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lilla Bommen etapp 1 Utsmyckning på spillvattenpumpstation
Referensnummer: EXF-2023-02399
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44212300 Konstruktioner och delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en utsmyckning i form av en droppe placerad på en spillvattenpumpstation vid Hamntorgsgatan i Göteborg. Utsmyckningen utförs i högglanspolerat rostfritt stål.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45223210 Byggnadsverk av stål, 45261310 Plåtslageri, 45262400 Uppförande av stålkonstruktioner, 71550000 Smedtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen