763715-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstransport – Transport, omhändertagande källsorterat matavfall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransport, omhändertagande källsorterat matavfall
BeskrivningUpphandlingen avser Transport och slutligt omhändertagande av källsorterat matavfall för genom mottagning och behandling i biogasanläggning.
Intern identifierareKS 2024/448
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelHämtning och behandling av matavfall
BeskrivningHämtning och behandling av matavfall
Intern identifierareHämtning och behandling av matavfall