2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och avhjälpande underhåll utemiljö
Beskrivning: Upphandlingen består av drift och avhjälpande underhåll av utemiljön för B:s fastigheter i Bua, Limabacka och Veddige i enlighet med upphandlingsdokumenten. För övergripande information och villkor om entreprenaden se handlingar angivna under UF.3.2.2.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77312000 Ogräsröjning, 77312100 Ogräsbekämpning, 77314000 Markskötsel, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 77341000 Beskärning av träd, 77342000 Klippning av häckar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001