See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Besiktningstjänster av trycksatta anordningar & lyftanordningar
Beskrivning: Upphandlingen avser besiktningstjänster av trycksatta anordningar och lyftanordningar. Följande organisationer omfattas: Upphandlingen är uppdelad i två olika delområden: Delområde 1: Besiktningstjänster av trycksatta anordningar . Delområde 2: Besiktningstjänster av lyftanordningar: Anbudslämnaren kan välja att lämna anbud (och potentiellt bli antagen) på en, eller båda två delområdena. Notera att delområdena är uppdelade på typ av anordning och det finns ingen geografisk uppdelning av upphandlingen. Därmed ska anbudslämnaren lämna anbud till samtliga organisationer som omfattas av upphandling inom respektive delområde. Upphandlingen kommer att utmynna i ett ramavtal där inga volymer garanteras. För mer information, se upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1: Tryck
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91977:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2: Lyft
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91977:Lot:2