Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Informationsskärmar
Referensnummer: 2.2-6164-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30231300 Bildskärmar
II.1.4.
Kort beskrivning
SiS upphandlar ramavtal för inköp av digitala informationsskärmar med tillhörande tjänster. Upphandlingen avser produkt inklusive mjukvara, installation, driftsättning, managering.
Upphandlingen avser leverans till samtliga orter där SIS har verksamhet. Anbud lämnas på hela upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30231300 Bildskärmar, 30237260 Väggfästen för bildskärmar, 32323100 Färgskärmar, 48810000 Informationssystem, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
takvärde 5,400,000 SEK