2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern remiss Utdatatjänster
Beskrivning: Utgångspunkten för ramavtalet omfattar en funktion eller ett system som används för att generera och leverera data eller dokument i ett önskat format, till exempel för att sammanfoga XML-data med en mall och skapa en PDF-fil: - Utdatafilen har normalt XML eller PDF-format. - Produktion och distribution av fakturor och andra dokument i fysisk och elektronisk form.
Intern identifierare: UH 25-13 ER
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48444100 Faktureringssystem, 48811000 System för elektronisk post, 72512000 Dokumenthanteringstjänster, 79571000 Utskick, 79810000 Tryckning, 79999200 Fakturering