Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal teknisk konsultation el, kraft, tele data och hiss
Referensnummer: 21/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal teknisk konsultation giltighetstid 2+1+1 år avseende el, kraft, tele data och hiss. Avser sakkunniga och projektering etc.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71356000 Tekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen