764054-2025 - Resultat
Sverige – Byggnadsanläggning – Om-, till- och nybyggnad av skol-, fritids- och verksamhetslokaler i centrala Säter i partnering
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelOm-, till- och nybyggnad av skol-, fritids- och verksamhetslokaler i centrala Säter i partnering
BeskrivningDetta entreprenadkontrakt gäller Om-, till- och nybyggnation av skol-, fritids- och verksamhetslokaler i centrala Säter i partnering. Entreprenadkontraktet omfattar flera huvuddelar. Varje huvuddel behandlas och beställs separat. Välkommen att lämna anbud!
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114275:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45214500 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fortbildning, 45453000 Reparation och renovering, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45212225 Byggnation av sporthall, 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader, 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet