764180-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Patientnära analysutrustning - Virusanalyser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Patientnära analysutrustning - Virusanalyser
Beskrivning: Patientnära analysutrustning för analys av influensavirus A/B, RSV, SARS-CoV-2.
Intern identifierare: RS 2025-04930
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Utrustning behöver finnas på plats till influensasäsongen.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000