2. Förfarande
Förfarande
Titel: Finansiell leasing, fordon och övrig lös egendom 2025
Beskrivning: Upphandlingen av finansiella leasingtjänster för Vänersborgs kommun och AB Vänersborgsbostäder. Upphandlingen syftar att teckna totalt fyra ramavtal, med samma leverantör. Av de fyra ramavtalen ska Vänersborgs kommun teckna ett ramavtal för fordon, ett ramavtal för personalfordon och ett ramavtal för övrig leasbar egendom. AB Vänersborgsbostäder ska teckna ett ramavtal för fordon.
Intern identifierare: KSINK 2024/47
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66114000 Finansiell leasing
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Finansiell Leasing