764188-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal VS-arbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal VS-arbeten
BeskrivningUmeå kommun upphandlar ramavtal avseende VS-arbeten för successiva avrop under ramavtalsperioden i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104290:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten