See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop DIS Modernisering 8428 och 7993 Källby och Klagshamn blåsmaskiner
Beskrivning: Upphandlingen består av två huvuddelar: Källby: Nytt blåsmaskinsystem ska installeras.Blåsmaskinsystemet ska kunna leverera luft i intervallet 2 000 – 17 000 Nm3/h. Klagshamn: Befintliga blåsmaskinerna är belägna inomhus i ett avgränsat rum enbart avsett för maskinerna, de är även inbyggda i varsin ljudisolerande låda.
Intern identifierare: 24/00866
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kvalificering