764227-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjärtlungmaskiner, hjärtpumpar och förbrukning
Referensnummer: RS 2022-01778
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Hjärtlungmaskin, ECMO, heatercooler, blodgasmaskin inkl nycklad förbrukning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33182000 Apparatur för understöd av hjärtfunktioner, 33182300 Utrustning för hjärtkirurgi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen