76428-2023 - ÄndringSverige-Örebro: Röntgenapparatur
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Röntgenutrustning för genomlysning
Referensnummer: MT 2022-0005 / 21RS9104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1 st. genomlysningsutrustning för leverans till verksamhetsområde röntgen och sjukhusfysik, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option på ytterligare 1 st. utrustning, teknisk serviceutbildning och underhållsavtal.