76434-2026 - Resultat
Sverige – Renovering av byggnader – BKC - Renovering och lokalanpassning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBKC - Renovering och lokalanpassning
BeskrivningRenovering och lokalanpassning av Stenhagens bildnings- och kulturcentrum, Berthåga 60:1. Byggnaden är ca. 11 000 m2 BTA och byggdes år 2008. Byggnaden nyttjas av flera verksamheter – grundskola, förskola, bibliotek samt kultur- och fritidsverksamhet.
Intern identifierareSFB-2025-00402
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000