2. Förfarande
Förfarande
Titel: RAMAVTAL FÖR SERVICE- OCH REPARATIONSARBETEN-teknikområde 13 Maskiner Tvättstugor
Beskrivning: Arbetena omfattar: - Reparation, utbyte samt service av maskiner i tvättstugor, så som exempelvis, tvättmaskiner, torktumlare torkskåp, manglar osv - Beställaren har även rätt (ej skyldighet) att avropa detta ramavtal vid ev mindre entreprenader vid om-, till- och nybyggnationer - Så kallade ”Funktionsgarantifel”, med vilket avses vissa specificerade fel som innebär avsaknad av funktion enligt 13.8 Funktionsgarantifel.
Intern identifierare: 202406
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: RAMAVTAL FÖR SERVICE- OCH REPARATIONSARBETEN-teknikområde 13 Maskiner Tvättstugor