76448-2023 - ÄndringSverige-Sundsvall: Webbsideutformningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbtjänster för Sitevision
Referensnummer: 2022-2887
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72413000 Webbsideutformningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar förvaltning och vidareutveckling av DIGG:s webbplatser;
• digg.se
• elegitimation.se
• swedenconnect.se
• DIGG:s intranät
Samtliga dessa ligger i publiceringsverktyget SiteVision.
Uppskattad volym för uppdraget är 1 000 – 1 500 tim/år. Uppdraget omfattar basförvaltning samt utvecklingsinsatser (t.ex. skapa en ny webb eller ta fram nya tjänster inom en webbplats).