764545-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – En (1) erfaren projektingenjör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEn (1) erfaren projektingenjör
BeskrivningTrafikverket eftersöker en (1) erfaren projektingenjör, resurskonsult med stationeringsort Örebro eller Eskilstuna, och en beläggningsgrad av 80-100% med grunduppdrag på 1 år och 1+1 år option
Intern identifierareKOM-419540
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareEn (1) erfaren projektingenjör