76458-2022 - ResultatSverige-Skillingaryd: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd inom MBK och mark –och exploatering
Referensnummer: UH-2020-044
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vaggeryds kommu bjuder in till anbudsgivning gällande konsultstöd inom mättekniska tjänster (MBK) samt mark - och exploatering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
MBK -tjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71355000 Mätningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbud kan lämnas på en eller båda områden.
MBK tjänster- här antas en leverantör
Mark - och exploatering- samtliga leverantörer som har kvalificerat sig kommer att antas.
Konsultstöd Mark - och exploatering
Del nr: 2
Konsultstöd inom mark och exploatering.