2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av tjänster från Morningstar
Beskrivning: Förhandlat förfarande utan föregående annonsering
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72300000 Datatjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: upphandling av tjänster från Morningstar
Beskrivning: integrerad investeringsdatabas