Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Public service
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster
Referensnummer: 201735
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Television AB (SVT), Sveriges Radio AB (Sveriges Radio), Sveriges Utbildningsradio AB (UR) och Sveriges Radio Förvaltnings AB (SRF) inbjuder härmed leverantörer att inkomma med anbud i upphandling av Resebyråtjänster i enligt med förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer, 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen