2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem UKAF
Beskrivning: Det nya ekonomisystemet ska täcka koncernens hela ekonomi- och redovisningsprocess: leverantörsreskontra, kundreskontra, betalningar, redovisning/huvudbok, moms- och anläggningsredovisning samt rapportering och budget/prognos.
Intern identifierare: UKAF-2025-00423
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000