2. Förfarande
Förfarande
Titel: Klinisk mammografi
Beskrivning: Upphandlingen omfattar köp av två stycken utrustningar för klinisk mammografi, en till Kalmar och en till Västervik.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingsdokument
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33111600 Apparatur för radiografi, 33111650 Mammografiapparatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001