765218-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Andra samhälleliga och personliga tjänster – Relocation- och immigrationtjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRelocation- och immigrationtjänster
BeskrivningRISE kommer genom denna upphandling att sluta ramavtal med en samarbetspartners för Relocation- och immigrationtjänster. Upphandlingen omfattar bland annat följande tjänster: Stöd vid uppehålls- och arbetstillstånd Stöd inför flytt till Sverige Information om och kontakt med svenska myndigheter Information om och kontakt med bank, försäkringsbolag etc. Övriga relevanta tjänster
Intern identifierare24/99
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 63520000 Transportförmedling, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79613000 Omflyttning av personal, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 98341000 Bostadsförmedlingstjänster, 98392000 Omlokalisering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del