765259-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstransport – Transporter ÅVS 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransporter ÅVS 2024
BeskrivningTransporter och tömning av containrar/behållare med olika avfallsslag på ÅVS (Återvinningsstationer) inom Södertörn.
Intern identifierare2023/260
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTransporter ÅVS 2024
Optioner
Beskrivning av alternativenFörlängning av avtalet med maximalt ett (1) år.