765372-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Huvudgrossist av livsmedel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHuvudgrossist av livsmedel
BeskrivningVälkommen att lämna anbud i Norrköpings kommuns upphandling ”Huvudgrossist av livsmedel” avseende Norrköpings kommuns behov av livsmedel under angivna ramavtalsperioden. Upphandlingen omfattar ett uppdrag av att vara huvudgrossist och att under ramavtalstiden leverera avtalade livsmedel enligt vad som framgår närmare om detta i upphandlingsdokumentet Ramavtal.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103052:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15800000 Diverse livsmedel