765396-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning – Laddboxar och system för elbilsladdning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLaddboxar och system för elbilsladdning
BeskrivningUpphandlingen omfattar i huvudsak drift och support av Beställarens laddboxar samt tillhandahållande av tjänst för betalning och laddning. Leverantören ska även, vid behov, tillhandahålla laddboxar för nyinstallation.
Intern identifierareFF 195/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34110000 Personbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLaddboxar och system för elbilsladdning