2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Skaft jordhackekorp
Beskrivning: Syftet med föreliggande upphandling är att ingå ett ramavtal med en leverantör avseende anskaffning av skaft till jordhacka och korp. Ramavtalet skall initialt gälla under en period om tre (3) år, med möjlighet till förlängning upp till totalt sju (7) år genom utövande av förlängningsoptioner. Det sammanlagda maximala avtalsvärdet uppgår till 6 800 000 SEK.
Intern identifierare: 25FMVU3151
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44511100 Spadar och skovlar
Ytterligare klassificering (cpv): 44511110 Spadar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Skaft jordhackekorp