76541-2021 - KonkurrensutsättningSverige-KALMAR: TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemelektronik
Referensnummer: 2020-38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av hemelektronik
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30200000 Datorer och datamateriel, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32324000 TV-apparater, 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 38651000 Kameror, 39710000 Elektriska hushållsapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen