2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyresvärdsupphandling vårdcentral Storvreta
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en hyresvärdsupphandling med hyresavtal och tillhörande entreprenad- och projekteringsupphandling av vårdlokaler, administrativa lokaler, personalutrymmen, övriga utrymmen, samt tillhörande teknikutrymmen enligt rumsfunktionsprogram (RFP).
Intern identifierare: UPPH2023-00402
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70130000 Uthyrning av egen fast egendom
Ytterligare klassificering (cpv): 45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård, 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 70310000 Uthyrning eller försäljning av byggnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000