2. Förfarande
Förfarande
Titel: Analystjänster, Suspenderade ämnen
Beskrivning: Uppdraget avser Analystjänster, Suspenderade ämnen i enlighet med vad som anges i upphandlingsdokumentet. Uppdraget avser utförande och samordning av analyser avseende suspenderade ämnen i vatten som Sysav har behov av att genomföra samt som kan komma att bli aktuella på Sysavs anläggningar. Se vidare bilaga kravspecifikation 3.7 som specificerar respektive analyspaket samt bilaga 4 Hämtning och lämning av analyser. I uppdraget ingår även distribution, rådgivning, planeringsmöten, provkärl samt emballage. Upphandlingen omfattar samtliga Sysavs anläggningar vilket innebär att hämtning kan bli aktuellt på olika platser och även lämning ska kunna ske på olika platser i Malmö eller Malmös närområde.
Intern identifierare: 2024-080
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering, 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Allmän information och administrativa villkor