Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
Leveransplats
Ort: Härnösand
Del av land (NUTS): Västernorrlands län (SE321)
Land: Sverige