2. Förfarande
Förfarande
Titel: Campuskarta - Boknings- och positionssystem
Beskrivning: Högskolan Väst har för avsikt att upphandla en IT-lösning som möjliggör för medarbetare och att hitta lediga arbetsplatser, lediga mötesrum och fokusrum samt att hitta medarbetare. Andra ändamål är att skapa ett statistiskt underlag på hur lokalerna faktiskt använd för att ta beslut om framtida optimeringar av arbetsplatsen för en effektiv vardag.
Intern identifierare: HV 2023/746
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på anbudsgivare
Beskrivning: Krav på anbudsgivare. Fylls i om ESPD inte används.