765832-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Uppförande av vägräcken – Vägräcken inklusive montering 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVägräcken inklusive montering 2024
BeskrivningRamavtal avseende reparation av vägräcken samt montering av nya vägräcken. till kommunerna Avesta, Falun, Hedemora och Ludvika.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233280 Uppförande av vägräcken
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92800:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34920000 Vägutrustning, 34928100 Vägräcken, 45000000 Anläggningsarbete