Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Modernisering av kulturscen
Referensnummer: TEN 2019/119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45237000 Anläggningsarbeten för scener
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfälla kommun informerar med detta om att det under våren 2020 planeras för en annonsering av upphandling som avser att förbättra och modernisera den befintliga kulturscenen vid Jakobsbergskolan.
Omfattningen kommer att bland annat att vara ljud, ljus, el, teknik och inredning. Vissa moment av måleri och bygg kommer också att förekomma.
Se vidare bifogad information.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen