2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elektronisk övervakning
Beskrivning: Kriminalvården efterfrågar en Tjänst för elektronisk övervakning. Tjänsten ska vara ett helhetsåtagande. Följande ska som minst ingå som delar i Tjänsten; - System för elektronisk övervakning - Utrustning - Support - Konsulttjänster - Införandeprojekt - Life cycle management för applikation och utrustning - Utbildning - Avveckling och återtag Mer detaljerad information om upphandlingens omfattning framgår av kapitel 3 Upphandlingens omfattning och grundläggande krav.
Intern identifierare: 2024-29498
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79714000 Övervakningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121700 Larmsystem, 35125000 Övervakningssystem, 79711000 Larmövervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generella krav