2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av el
Beskrivning: Knivsta kommun inbjuder till upphandling av el till Knivsta kommun och de kommunala bolagen. Ramavtalets preliminära startdatum är 2027-01-01.
Intern identifierare: KS-2024/505
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Ytterligare klassificering (cpv): 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi, 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Kravspecifikation