765985-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Systemtjänster och tekniska konsulttjänster – Ärendehanteringssystem för bygglov
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelÄrendehanteringssystem för bygglov
BeskrivningStrömstad kommun genomför upphandling avseende ett diarie- och ärendehanteringssystem för ärenden som hanteras av bygg-, kart och mät- och planenheten och bjuder härmed in anbudsgivare att lämna anbud. Upphandlingen avser nyttjande av ett (1), på marknaden befintligt, diarie- och ärendehanteringssystem för bygglovs-, anmälans- och tillsynsärenden som ska installeras i Strömstads kommuns IT-miljö.
Intern identifierareMBN 2023-2380
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48311000 Programvara för dokumenthantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000