Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling och transport av förpackningsmaterial från Återvinningsstationer
Referensnummer: 23SVOA168
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90511300 Insamling av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innefattar att enligt beställarens krav bedriva insamling av förpackningsmaterial, rapportera avvikelser och transportera förpackningarna till av Beställaren anvisad mottagningsanläggning / omlastningsstation samt väga in materialet på anläggningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 340 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen