766267-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Jordbruks- och skogsmaskiner för markberedning eller odling – Skog och parkmaskiner samt service av skog och parkmaskiner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkog och parkmaskiner samt service av skog och parkmaskiner
BeskrivningNässjö Kommun avser att upphandla ramavtal för Skog och Parkmaskiner samt service av dessa.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 16100000 Jordbruks- och skogsmaskiner för markberedning eller odling
Ytterligare klassificering (cpv): 16311100 Gräsklippare eller gräsklippningsmaskiner för parker eller idrottsplatser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSkog och parkmaskiner
BeskrivningNässjö Kommun avser att upphandla Ramavtal för Skog och Parkmaskiner samt service av dessa.