766299-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning, revision och skattemässiga tjänster – Auktoriserad räkenskapsrevision
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAuktoriserad räkenskapsrevision
BeskrivningUpphandlande myndigheter (bolag inom Borås Stad, Ulricehamns kommun och Tranemo kommun) inbjuder härmed intresserade Anbudsgivare att inkomma med anbud avseende lagstadgad revision (räkenskapsrevision) i kommunernas bolag och stiftelser.
Intern identifierare2023-00039IN
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000