Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsjour och bevakning
Referensnummer: UH-2017-65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79714000 Övervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar fastighetsjour, trygghetsjour, rondbevakning, viss larmmottagning och utryckningsberedskap, viss parkeringsbevakning samt extra bevakning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79714000 Övervakningstjänster, 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster, 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen