76648-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Ramavtal Husets Vin (rött, vitt, rosé, mousserande)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Husets Vin (rött, vitt, rosé, mousserande)
Beskrivning: Liseberg genomför upphandling av ramavtal att omfatta Lisebergs behov av Husets Vin (rött, vitt, rosé och mousserande) för successiva leveranser till Lisebergs många olika beställande enheter.
Intern identifierare: 25-0036
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15900000 Drycker, tobak o d, 15930000 Viner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000