See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Isbanemaskiner
Beskrivning: Sundsvalls kommun upphandlar två stycken nya elektriska maskiner för underhåll av kommunens olika isbanor. En maskin för bruk inomhus, och en maskin för bruk utomhus. Det totala värdet av upphandlingen uppskattas till ca 3 400 000 SEK.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37481000 Isbanemaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91363:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Avtalet omfattar option avseende ev. köp av ytterligare en (1) isbanemaskin för inomhusbruk av samma specifikation som framgår av bilaga 02 Kravspecifikation UH-2023-490, att vara gällande till och med 2027-01-07.