76682-2022 - ResultatSverige-Hallstahammar: Redovisning och revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: KS 326-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Hallstahammars kommun bjuder in till anbudsgivning gällande den kommunala revisionen. Möjlighet finns till ett 4-årigt avtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Allmän information och inbjudan till anbudslämning
Allmänt
Hallstahammars kommun har en vision där det ska vara enkelt och nära att bo och verka. Vi strävar efter nytänkande och kreativitet samtidigt som vi vill visa intresse, ansvar och engagemang.
Kommunen har cirka 1 500 medarbetare som ska leverera välfärd och service till drygt 16 600 invånare. Upphandlingar av varor, tjänster och entreprenader är ett viktigt verktyg för att nå fram till Hallstahammars kommuns vision, vår ledstjärna, när vi söker efter leverantörer till våra verksamheter.
Upphandlingsdokumentet innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Uppdragsbeskrivning
OBJEKT OCH OMFATTNINGLeverantören åtar sig för Köparens räkning leverera tjänsten i enlighet med angivna krav och förutsättningar i upphandlingsdokumentet med eventuella bilagor som legat till grund för upphandlingen samt enligt de villkor som framgår av antaget anbud.
Upphandlingen omfattar i del 5 uppräknade konsultområden.