76684-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Tjänster avseende fast egendom
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Förmedling av kommersiella fastigheter
Referensnummer: E2021-04239
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70000000 Tjänster avseende fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsuppdraget avser förmedling av kommersiella objekt.
Uppdragen kan komma att omfatta förmedling av byggnader belägna på mark som är upplåten med eller kommer att upplåtas med tomträtt, samt mark och byggnader avseende centralt belägna kontorsfastigheter. Uppdragen kan också komma att omfatta förmedling av mark för industrifastigheter samt mark lämplig för arrendeupplåtelser inom kommersiella segment.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen