766855-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Underhållssystem Öresundskraft
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Underhållssystem Öresundskraft
Beskrivning: Upphandling av nytt underhållssystem. Öresundskraft Kraft & Värme söker ett konfigurerbart standardsystem, i form av en SaaS (Software as a Service) tjänst, för underhåll och inköpsorderhantering för samtliga produktionsanläggningar. Lösningen ska förbättra underhållsarbetet på anläggningarna och ge våra medarbetare ett verktyg som underlättar och hjälper dem i deras dagliga arbete samt ökar deras möjligheter att arbeta mobilt.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92261:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48900000 Diverse programvara och datorsystem