766993-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bränslen – HVO, tankning och bulk
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHVO, tankning och bulk
BeskrivningBeställaren avser att upphandla fossilfri diesel HVO (hydrerad vegetabilisk olja) både som en tanktjänst och i bulk. Leverantören ska kunna tillhandahålla cistern med tankutrustning där beställaren så önskar.
Intern identifierare2023-97
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09100000 Bränslen
Ytterligare klassificering (cpv): 09134230 Biodiesel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000